Misterium Męki Pańskiej, JP II, droga krzyżowa &c

Misterium Męki Pańskiej
www.tutej.pl]">Zdjęcia z Misterium na TuTeju

I tak we sobotę odwiedziłem był poznańską Cytadelę i podziwiłem Misterium Męki Pańskiej które miało tam miejsce. Było przepiękne. A żeby było milej Ola też przyjechała tam, ze księdzem w ramach jakiegoś wyjazdu jej parafii. Przeszkadzało trochę to że było zbyt moc głośno, oraz że organizatorzy nie wzięli pod uwagę że nie należy zgłaśniać zbyt bardzo niskich dźwięków, bo mogą interferować z narządami wewnętrznymi.

Podobać mi się jednak podobało. A najbardziej jedna scena, gdy już przedstawiono zmartwychwstanie Jezusa, gdy pojawił się Jan Paweł II. Przeszedł się wobec ludzi ku zmartwychwstałemu Jezusowi stojącemu wraz ze Maryją, aby przed nim uklęknąć. Jezus jednak przyklęka przed nim, na wzór gestu Jana Pawła względem Prymasa Tysiąclecia.


Dzisiaj z kolei udałem się na mszę w intencji rychłej beatyfikacji i kanonizacji Jana Pawła II. Ale niespodziewanie pod koniec mszy ksiądz zasugerował spacer na Ostrów Tumski pod poznańską katedrę, pod pomnik Jana Pawła.

Było miło, a już jutro kolejne wielkotygodniowe zdarzenie – droga krzyżowa ulicami Poznania. Początek o 1900 mszą świętą we farze. A potem w trakcie drogi mam nieść krzyż (zgłosiłem się u księdza jak szukał k temu ludzi).

Zdravím!

ps. A tak poza tym to mam płytkę CD z nagraniami ze Misterium 🙂

Zmieniany 3 raz/y. Ostatnio 2009-05-07 15:00:26 przez jaboja.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Znów wędrujemy…. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Misterium Męki Pańskiej, JP II, droga krzyżowa &c

  1. agna pisze:

    Misterium fantastyczne. Bardzo się cieszę, że mogłam w nim uczestniczyć. 🙂

    ***

    Kuba, przekazuję Ci klapsa. To taka zabawa, która polega na tym, że jeśli takiego klapsa dostajesz, to musisz opisać pięć zabawnych historyjek ze swego dzieciństwa. Potem przekazujesz go do następnych pięciu osób. Ja już na swojego odpowiedziałam. Pozdrawiam pięknie! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Wymagane pola są oznaczone *