Mozd geradeaus we Warte

MozdJuż jakiś czas temu, ale teraz dopiero wziąłem się o tym pisać, byłem sobie z aparatem na takim jednym moście koło politechniki, co to na nim polibuda pije „czasem”. I, rzecz jasna nie omieszkałem tego cudu techniki upamiętnić na zdjęciach, co z boku widać.

Most jest ciekawy o tyle, że zaczyna się po środku nadwarciańskiej łąki. A kończy... tuż nad Wartą. Po co go budowano i nie skończono nie wnikałem. W Polsce to już przecież normalne. W każdym razie teraz ino stoi sobie nieskończony i rdzewieje.

Dodano 18 lipca 2007: Już wiem do czego on służy. Jest to stare przęsło Mostu Rocha, które niedługo ma być przetransportowane wzdłuż Cybiny w okolice archikatedry, gdzie zostanie użyte do budowy nowego mostu na Cybinie.

Ale kończmy te dywagacje. Tu macie zdjęcia do poglądania: [ Galeria: Most ].

Pozdraviam!

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2007-07-18 20:56:14 przez jaboja.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ciekawostki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Mozd geradeaus we Warte

  1. agravka pisze:

    a to nie jest tylko przęsło? cos slyszalam ze z tego most gdzies tam miał byc, ale tylko jedno przeslo zostalo z tych planow, i tak se stoi na uboczu juz troche czasu…

  2. jaboja pisze:

    Jest. A dzisiaj nawet jak szliśmy na Ostrów Tumski pod pomnik JP II to xiądz zasugerował że przez ten mozd byłoby najkrócej tylko trzeba by dziewczyny podsadzić. Ale w końcu poszli my jednak normalnie i.e. przez Śródkę.

  3. jaboja pisze:

    Dla ewentualnych zainteresowanych dodam że ostatnio coś tam zaczęli robić przy moście. Może wreszcie zacznie dokądś prowadzić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *