Wtyczki do Opery

Byłem dziś na hackathonie (maratonie programistycznym), gdzie programowaliśmy dodatki do Speed Diala Opery (tj. tej strony która się wyświetla na początku i można na niej mieć skróty do często odwiedzanych stron). Zaprogramowałem między innymi dodatek wyświetlający najnowszy wiersz z „Featured” mej dA-owej grupy „PolskaPisanie”. Jeśli ktoś z was ma Operę i ma ochotę przetestować, poniżej daję zrzut ekranu i link do pobrania:

Dodano 12 czerwca 2011: Nie pasowało mi trochę, że moje dzieło jest dostępne tylko dla Opery i to tylko dla najnowszej bety, więc zportowałem je dla iGoogle. Jeśli więc nie masz najnowszej Opery (albo nawet Opery w ogóle), ale masz iGoogle ustawione jako stronę główną, to i tak możesz się cieszyć wierszami na stronie startowej instalując poniższy gadżet iGoogle:

Nie umiałem też oprzeć się pokusie, by nie zrobić generatora poezji generatywnej, toteż napisałem i wtyczkę generującą limeryki (niech żyje Noam Chomsky i gramatyki generatywne!):

Przykładowy limeryk z tego generatora wsadziłem na mój profil na dA:

Limeryk generatywny

Będę wdzięczny za wszelkie komentarze co działa/nie działa, co warto poprawić, co dodać itp. (natomiast za komentarze „a po co to komu” nie będę wdzięczny :P).

ps. Działa tylko w najnowszej wersji Opery (11.50):
Ten wpis został opublikowany w kategorii Informatyka, Pisanie i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Wymagane pola są oznaczone *