Warsztaty z Arduino

Jest! Wreszcie przyszło! Nasze G.R.I.K.owe Arduino! Osiem zestawów z niemal wszystkimi możliwymi dodatkami: czujnikami nacisku, modułami bluetooth, sensorami ultradźwiękowymi, przetwornikami A/C i mikrofonami, płytkami prototypowymi i zestawami kabli i elementów dyskretnych do nich, sterownikami silników i samymi silnikami, serwomechanizmami… i jeszcze paroma rzeczami, których tu nie wymieniłem. I cieszy, że już są tem bardziej, że jeden zestaw jest właśnie w moich rękach (a drugi u Patryka) — trzeba samemu ogarnąć ten sprzęt, nim po świętach zaczniemy prowadzić warsztaty z Arduino.

Arduino

Bo nie wiem, czy wiecie: podczas niedawnych wyborów do władz koła naukowego G.R.I.K. Patryk Piesiak został przewodniczącym koła, a ja jego zastępcą (a Kajetan sekretarzem). W każdym bądź razie planujemy w tym semestrze szereg warsztatów. Patryk już prowadzi te z programowania eksperymentów psychologicznych w PsychoPy (we wtorki i środy, w sali 67 w budynku AB WNSu na Ogrodach), a po świętach ruszą moje z literatury generatywnej (o których zresztą już tu pisałem) oraz tytułowe z Arduino (Patryk planował jeszcze jedne na temat sieci neuronowych, ale nie wiem co z nimi).

Wczorajszy dzień upłynął mi w związku z tym na jeżdżeniu między WNSem a WFPiK.

Chciałerm namówić ludzi z Mediów Interaktywnych i Widowisk (kierunek magisterski na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej) na moje warsztaty z literatury generatywnej. Wiem że zainteresowani byli również Arduino, więc i na nie zaprosiłem. I muszę powiedzieć, że zainteresowanie Arduinem przerosło moje oczekiwania — 7 osób z samych MIiW. A jest jeszcze drugie tyle z kognitywistyki. Z jednej strony to cieszy, że warsztaty cieszą się zainteresowaniem, a z drugiej jest tylko 8 Arduin.

Oznacza to, że na WNSowe warsztaty z Arduino nie mogli byśmy przyjąć wszystkich chętnych, więc pojechałem raz jeszcze na WFPiK dowiedzieć się, czy nie można by przeprowadzić drugiej serii warsztatów tam, specjalnie dla MIiW. I wygląda na to, że sala 119 na WFPiK mogła by być dostępna w piątkowe popołudnia, zatem jeśli wszystko wyjdzie, to warsztaty odbędą się równolegle na WNS i WFPiK.

Swoją drogą, jeśli ktoś jeszcze jest chętny do uczestnictwa w którychś z warsztatów, to niech da znać — wciągnę go na listę mailingową.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kognitywistyka i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Wymagane pola są oznaczone *